W czwartek, 30 listopada o godz. 19:00, nasze Stowarzyszenie organizuje kolejną już, V Charytatywną Aukcję Sztuki Współczesnej, która odbędzie się, w nowym budynku placówek „Otwarte Drzwi” i szkół „Scandynavia”, przy ul. Strzeleckiej 11 w Poznaniu. To jedno z ważniejszych dla nas i naszych podopiecznych wydarzeń, które organizujemy począwszy od roku 2017.

Dochód z tegorocznej aukcji przeznaczymy w całości na kontynuację zbiórki środków na stworzenie w nowym budynku szkolnym sali wyciszeń oraz rehabilitacyjnej sali zabaw, niezbędnych dla uczniów szkół „Otwarte Drzwi”, którzy wymagają specjalnych metod kształcenia i rehabilitacji. Projekty tych sal wykonali w ramach konkursu w roku akademickim 2022/23 studenci II roku kierunku Architektura Wnętrz Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, pod kierunkiem dr inż. arch. Magdy Matuszewskiej.

Autorami prezentowanych na aukcji dzieł są przede wszystkim uczniowie naszych szkół, którzy tworzą je na zajęciach arteterapii i cyklicznych warsztatach pt. „Twórcze Działania”, podczas których mają możliwość wyrażenia swoich emocji i artystycznej ekspresji poprzez sztukę. Efektem tych działań są niezwykłe dzieła, tworzone z wykorzystaniem rozmaitych technik plastycznych.

Bazowa fota

Jak co roku, na aukcji znajdą się również dzieła artystów i fotografów, amatorów i profesjonalistów, którzy pragną w ten sposób wyrazić wparcie dla szlachetnego celu naszego wydarzenia. Oprócz obrazów i grafik będzie można nabyć ciekawą ceramikę, rzeźbę, artystyczną biżuterię oraz niezwykłe fotografie artystyczne, których autorami są m.in znani i nagradzani w wielu prestiżowych konkursach fotograficznych: Szymon Brodziak, Maciej Mańkowski, Robert Woźniak, czy Błażej Zalesiński.. W gronie artystów wspierających naszą aukcję znalazła się również niezwykła artystka amatorka – Monika Dąbrowska, która porusza się na wózku inwalidzkim, ma czterokończynowe porażenie spastyczne, ale pomimo ograniczeń oddaje się pasji malując swoje niezwykle barwne obrazy ustami. W tym roku do grona artystów-darczyńców dołączyli również studenci i pracownicy Wydziału Architektury i Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej, wśród których w październiku zorganizowano zbiórkę dzieł na naszą aukcję. To piękna inicjatywa godna podkreślenia.

Tradycyjnie już na aukcji pojawią się obrazy autorstwa Sławomira Wrembla, założyciela niepublicznych szkół "Otwarte Drzwi" i Prezesa Zarządu Stowarzyszenia, który jest pomysłodawcą naszych aukcji charytatywnych.

Nie sposób wymienić i przybliżyć tu sylwetki wszystkich artystów - dobroczyńców, którzy włączyli się do tegorocznej aukcji, ale wszystkim im pragniemy gorąco podziękować za ich szlachetne serca.

Jest już dostępny katalog aukcji, w którym oprócz prezentacji wszystkich dzieł można bliżej poznać ich wspaniałych autorów => Kliknij aby obejrzeć katalog

Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość okazania swojego wsparcia również poprzez nabycie w Kramiku Aukcyjnym innego, drobnego rękodzieła autorstwa uczniów naszych szkół, artystów-darczyńców i przyjaciół Stowarzyszenia.

Patronat honorowy nad aukcją objęli: JM Rektor Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. inż. Teofil Jesionowski oraz Fundacja Akademia Lubrańskiego. Partnerami wydarzenia są: Wydział Architektury i Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej oraz Wypożyczalnia Mebli „Rekwizyt”, a patronat medialny objęły: codziennypoznan.pl oraz Miejski Magazyn Lifestylowy „Sukces Po Poznańsku”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji, która każdemu darczyńcy dostarczy mnóstwo satysfakcji.

Czwartek, 30 listopada o godz. 19:00, ul. Strzelecka 11 w Poznaniu.

Wstęp wolny

Katalog aukcyjny

Regulamin aukcji

Najnowsze wpisy

Pozyskujemy dzieła na Aukcję 2023

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Drzwi” od 2017 r. organizuje charytatywne aukcje sztuki współczesnej. Dochód z aukcji każdorazowo wspiera najważniejsze w danym roku potrzeby …

Czytaj więcej
Skip to content