Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Drzwi” od 2017 r. organizuje charytatywne aukcje sztuki współczesnej. Dochód z aukcji każdorazowo wspiera najważniejsze w danym roku potrzeby niepełnosprawnych podopiecznych stowarzyszenia, w tym uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Otwarte Drzwi-Premium”.

Najbliższa, V Charytatywna Aukcja Sztuki Współczesnej, odbędzie się 30 listopada 2023 r. w  nowej siedzibie szkół „Otwarte Drzwi” oraz „Scandynavia”, przy ul. Strzeleckiej 11 w Poznaniu.

Celem aukcji jest kontynuacja ubiegłorocznej zbiórki funduszy na powstanie w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Otwarte Drzwi-Premium” rehabilitacyjnej sali zabaw oraz sali wyciszeń dla uczniów z niepełnosprawnością. Projekty sal wykonali w ramach konkursu organizowanego w roku akademickim 2022/2023, studenci II roku kierunku Architektura Wnętrz na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Projekty były realizowane pod kierunkiem dr inż. arch. Magdy Matuszewskiej.

Ubiegłoroczna aukcja, zorganizowana we wnętrzach nowoczesnego budynku Wydziału Architektury i Wydziału Inżynierii Zarządzania  Politechniki Poznańskiej, odbiła się szerokim echem w środowisku akademickim uczelni. Stąd wywiązała się niezwykła inicjatywa zainicjowana przez studentów i pracowników Wydziału Architektury, aktywnego włączenia się w do najbliższej, piątej już aukcji, poprzez przekazanie swoich prac artystycznych na szlachetny cel. Dlatego w dniach od 1 do 27 października organizujemy, przy współpracy z  Wydziałem Architektury PP, zbiórkę dzieł (obrazy, rzeźby, fotografia artystyczna), które przeznaczone będą na listopadową aukcję. W zbiórce może wziąć udział każdy: student, pracownik uczelni oraz każdy artysta, niekoniecznie związany z Politechniką Poznańską, który pragnie w ten sposób okazać wsparcie dla tej wspaniałej i płynącej z głębi serca inicjatywy.

Aby przekazać swoje dzieło na aukcję, należy w pierwszej kolejności zgłosić się mailowo bądź telefonicznie, kontaktując się z Panią Anną Kiełbasińską, reprezentującą Organizatora aukcji. Dane do kontaktu: a.kielbasinska@otwarte-drzwi.pl, tel. 789 107 434. Po zgłoszeniu chęci włączenia się do zbiórki, niezbędne będzie przesłanie do dnia 27 października na powyższy adres e-mail:

  1. Imienia i nazwiska autora pracy
  2. Fotografii (dobrej jakości)
  3. Tytułu dzieła
  4. Zastosowanej techniki oraz wymiarów pracy
  5. Krótkiej biografii/noty o autorze dzieła
  6. Danych kontaktowych (nr. tel. i adres e-mail).

Można też skorzystać z Formularza przekazania dzieła na aukcję, który jest do pobrania na dole strony i po wypełnieniu można go przesłać mailem wraz ze zdjęciem dzieła. Następnie należy dostarczyć podpisane dzieło do siedziby Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Otwarte Drzwi-Premium, na ul. Strzelecką 11 w Poznaniu (otwartej od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:30) lub w przypadku studentów lub pracowników Politechniki Poznańskiej do Dziekanatu Wydziału Architektury PP (czynnego od poniedziałku do czwartku w godz. 10:00 – 13:00), najpóźniej do 13 listopada. 

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zbiórka dzieł sztuki nie ogranicza się jedynie do środowiska akademickiego Politechniki Poznańskiej. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli niniejsza informacja trafi do jak najszerszego grona artystycznego, aby umożliwić każdemu chętnemu artyście okazanie wsparcia.

Na dotychczasowe aukcje chętnie przekazywali swoje dzieła artyści i fotograficy z kraju i zagranicy, którzy oprócz ogromnej satysfakcji z wsparcia szlachetnej idei, mieli możliwość dotarcia ze swoją sztuką do szerszej grupy odbiorców, m.in. dzięki wsparciu wydarzenia przez lokalne media, partnerów aukcji oraz jej uczestników. Mamy nadzieję, że również tegoroczna aukcja charytatywna stanie się pretekstem dla wielu artystów, aby okazać wielkie serce naszym podopiecznym, za co z góry serdecznie dziękujemy.

Skip to content