Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Drzwi” jest organizacją pozarządową, której podstawowym celem jest kształcenie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

Opieramy się na dostarczaniu wiedzy, kształtowaniu kwalifikacji i rozwijaniu kompetencji społecznych.

Wieloletnia praktyka w tej dziedzinie zrodziła pomysł utworzenia przyjaznego dziecku i rodzicom kompleksowego miejsca edukacji i rehabilitacji. Stworzyliśmy organizację, która obejmuje wsparciem oraz opieką rodziny i dzieci niepełnosprawne od najwcześniejszych chwil życia, czyli zaczynając od ośrodka wczesnej interwencji, przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną, szkołę podstawową, świetlicę, liceum, na warsztatach terapii zajęciowej kończąc.

Stowarzyszenie powstało w 2014 r. jako odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie kompleksowej edukacji na najwyższym poziomie, a jego członkami są rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, terapeuci, pedagodzy, fizjoterapeuci oraz artyści, pracujący z dziećmi z niepełnosprawnościami od lat.

Stowarzyszenie jest organem prowadzącym następujące placówki:

Szkoła podstawowa

Dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Sprawdź nasze liczne atuty!

Liceum ogólnokształcące

Edukacja domowa dla uczniów, którzy chcą swobodnie łączyć edukacje z pasją. Przyjmujemy uczniów z orzeczeniami, z całej Polski.

Poradnia

Szeroki zakres profesjonalnej pomocy adresowany zarówno do dzieci, młodzieży, rodzin, osób dorosłych, a także placówek edukacyjnych.

Zarząd stowarzyszenia

Statut stowarzyszenia