Święta Bożego Narodzenia nieodłącznie kojarzą się z końcem roku kalendarzowego i momentem na pewną refleksję dotyczą minionego czasu. W Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Drzwi” postanowiliśmy przyjrzeć się całej naszej siedmioletniej drodze, która doprowadziła nas do miejsca, w którym jesteśmy. To był czas wytężonej pracy, która przyniosła bardzo wymierne i zadowalające efekty.

Utworzyliśmy miejsce dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – Niepubliczną Szkołę Podstawową „Otwarte Drzwi – Premium”, która z roku na rok poszerza swoją ofertę, trafiając do coraz większej grupy uczniów, co ma swoje potwierdzenie w liczbach (w 2016 roku – 32 uczniów, aktualnie ponad stu i kilkudziesięciu absolwentów). Wspaniałe rezultaty osiągane w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami skłoniły nas do zainicjowania kolejnego wartościowego projektu – stworzenia Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego „Otwarte Drzwi”, którego misją jest wspieranie dzieci poszukujących wyjątkowych, zindywidualizowanych i empirycznych ścieżek kształcenia.

Sukcesy odnosi także Niepubliczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Otwarte Drzwi”, którą systematycznie zasilają nowi specjaliści, a co za tym idzie – zwiększa się liczba pacjentów, którym udaje nam się pomóc.

Mieliśmy wielkie szczęście zebrać w jednym czasie i miejscu świetnych pasjonatów swoich dziedzin, którzy stworzyli zespół kompleksowo wspierający rozwój naszych podopiecznych we wszystkich prowadzonych przez nas placówkach. Nie spoczywamy na laurach i już w kolejnym roku szkolnym postaramy się osiągnąć jeszcze wyższy poziom, a najważniejszym elementem naszych ambitnych planów będzie przeprowadzka do większego budynku, w dogodniejszej lokalizacji i większymi możliwościami rozwoju.

Dziękujemy za to, że kroczycie z nami jedną wspólną drogą. Wielkie plany wiążą się z wielkimi potrzebami, ale dzięki Wam patrzymy w najbliższą przyszłość z ogromnym optymizmem i nadzieją, że wspólnie sprostamy wszystkim wyzwaniom i kolejne siedem lat działalności upłynie nam równie wspaniale, na codziennej pracy dla drugiego człowieka!

Z wielką wdzięcznością za wszelkie wsparcie w imieniu Podopiecznych, Pracowników i Zarządu oraz życzeniami radosnych i rodzinnych Świat oraz wiele szczęścia w nadchodzącym roku

Prezes Zarządu

Sławomir Wrembel

Skip to content