W sobotę, 3 grudnia 2022 r. w budynku Wydziału Architektury i Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej odbyła się IV Charytatywna Aukcja Sztuki Współczesnej, zorganizowana przez nasze stowarzyszenie. To wspaniałe wydarzenie łączące w sobie możliwość obcowania ze sztuką ze szlachetnym celem, jakim jest wsparcie uczniów z niepełnosprawnością z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Otwarte Drzwi-Premium, bowiem całkowity dochód przeznaczony będzie na stworzenie rehabilitacyjnego placu zabaw dla uczniów tejże szkoły.

Na tegorocznej aukcji znalazło się 48 dzieł autorstwa uczniów i przyjaciół stowarzyszenia, w tym artystów i fotografików z kraju i zagranicy, którzy z chęcią włączają się do wspierania szlachetnych inicjatyw naszego stowarzyszenia. Większość obrazów znalazła szczęśliwych nabywców, którzy w sumie przekazali na szczytny cel aukcji kwotę 21.950 zł. Największym powodzeniem cieszyły się prace autorstwa Sławomira Wrembla, którego obraz „Mały Książę 1” osiągnął cenę 5 tys. złotych. Wysokie ceny osiągnęły również obrazy Karoliny Bożeny Urbańskiej, Mory Kniat, a także fotografie Piotra Łysakowskiego czy Anny Marii Binieckiej.

Uczestnicy wydarzenia oprócz aukcji obrazów mieli możliwość okazania swojego wsparcia dla beneficjenta aukcji poprzez nabycie w „kramiku aukcyjnym” ozdób, kartek świątecznych oraz drobnego rękodzieła autorstwa uczniów i przyjaciół stowarzyszenia.

W trakcie wieczoru nie zabrakło również akcentów muzycznych, swój recital zaprezentowała Paulina Leśna oraz Radio Szymański.

Aukcja była objęta patronatem honorowym JM Rektora Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. inż. Teofil Jesionowskiego, a Partnerami wydarzenia byli: Akademia Lubrańskiego: http://www.lubranski500.pl/ , Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej: https://architektura.put.poznan.pl/  oraz Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej: https://www.fem.put.poznan.pl/ . Patronat medialny nad aukcją objął codziennypoznan.pl: https://codziennypoznan.pl/

Zachęcamy również do obejrzenia fotorelacji z aukcji na naszym profilu na FB

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM ZA OKAZANE WSPARCIE.

Skip to content