W dniach 4-8 czerwca w Sypniewie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Młodzików w szachach klasycznych. Uczeń naszej Szkoły, Alan Cichuta,  grał w nich w kategorii chłopców do lat 17.

Alan rozegrał dziewięć partii. Wygrał dwie (w tym jedną walkowerem), zremisował 4 i przegrał 3. Pozwoliło mu to zająć XVIII m. na 26 zawodników.

Jest to solidny występ naszego szachisty. Mistrzostwa Wielkopolski to jedna z najbardziej prestiżowych imprez w naszym regionie – sam fakt, że się tam znalazł jest już istotny.  Ale przede wszystkim ważne jest doświadczenie doświadczenie – w graniu długich turniejów z silnymi zawodnikami.

Gratulacje Alan!

 

Z szachowym pozdrowieniem

Krzysztof Raubic

Skip to content