Nasze Stowarzyszenie jest często beneficjentem różnego rodzaju akcji charytatywnych, ale sami również chętnie angażujemy się w pomoc innym potrzebującym. Od ubiegłego roku współpracujemy m.in. z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, na rzecz której ostatnio uczniowie naszej Szkoły podstawowej przeprowadzili zbiórkę artykułów medycznych dla potrzebujących szpitali w Afryce. W ubiegłym tygodniu delegacja uczniów wraz z opiekunami odwiedziła siedzibę fundacji, przekazując zebrane dary oraz odebrała podziękowania za wsparcie akcji i pamięć o najuboższych mieszkańcach świata. Ponieważ szczególnie bliska jest nam szeroko rozumiana problematyka edukacyjna, kolejną akcją, w którą nasze Stowarzyszenie postanowiło się zaangażować jest projekt „Adoptuj Szkołę” z Republiki Środkowej Afryki. Jesteśmy świadomi, że edukacja jest najlepszym sposobem zwalczania biedy i zacofania ekonomicznego, które w Afryce są szczególnie dotkliwe, dlatego pragniemy dołączyć do grona wszystkich wspierających ta wspaniałą inicjatywę realizowaną przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

Skip to content