Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „SZKOŁA REALNA, SZKOŁA OTWARTA. Gotthilf Berger i jego dziedzictwo w przestrzeni Poznania”, który odbędzie się w auli naszej Szkoły we wtorek, 21 maja o godz. 18:30, czyli dokładnie w dniu przypadającej 230 rocznicy urodzin fundatora naszego budynku. Na wernisaż, podobnie jak na wystawę, wstęp jest wolny.

Zapraszamy także w najbliższą sobotę, 25 maja, na dwa wydarzenia towarzyszące wystawie, tj.

  • Sketchwalk „Śladami Bergera”, organizowany przez grupę Urban Sketchers Poland, podczas którego organizatorzy opowiedzą o działalności Bergera w Poznaniu. Będziemy też rysować w miejscach z nim związanych. Spotykamy się w sobotę 25 maja o 11:00 na placu Marii Skłodowskiej-Curie. Następnie komunikacją miejską przemieścimy się na plac Kolegiacki, gdzie zaczniemy szkicować koło godziny 13:00. Ostatnim przystankiem będzie budynek szkoły przy ul. Strzeleckiej 11, szkicowanie i zwiedzanie wystawy związanej z Bergerem. Zabierzcie szkicowniki i narzędzia do szkicowania! Udział w spotkaniu jest jak zawsze darmowy. Po więcej info=> Kliknij tutaj oraz
  • Spacer po Poznaniu pt. „Społecznik i mecenas”, organizowany przez Poznańskie Centrum Dziedzictwa, poświęcony Gotthilfowi Bergerowi i dziedzictwu poznańskich ewangelików, którzy zapisali się w historycznej przestrzeni miasta Poznania. Spacer poprowadzi Maksym Kempiński. Start: 25.05. godz. 12.00, przed kościołem Wszystkich Świętych na Grobli – wstęp wolny.
Skip to content