W dniach 4-8 czerwca w Sypniewie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Młodzików w szachach klasycznych. Uczeń naszej Szkoły, Alan Cichuta, grał w nich w kategorii chłopców do lat 17.
Alan rozegrał dziewięć partii. Wygrał dwie (w tym jedną walkowerem), zremisował 4 i przegrał 3. Pozwoliło mu to zająć XVIII m. na 26 zawodników.
Jest to solidny występ naszego szachisty. Mistrzostwa Wielkopolski to jedna z najbardziej prestiżowych imprez w naszym regionie – sam fakt, że się tam znalazł jest już istotny. Ale przede wszystkim ważne jest doświadczenie doświadczenie – w graniu długich turniejów z silnymi zawodnikami.
Gratulacje Alan!
Z szachowym pozdrowieniem
Krzysztof Raubic
