571-381-59661 646-84-38

liceum@otwarte-drzwi.pl

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące "Otwarte Drzwi"

Aktualności

Aktualności

WARSZTATY KOMPETENCJI GLOBALNYCH

Imigranci. Co robić??!!
22.09.2021 godz. 16:00

Czy przyjąłbyś imigranta pod swój dach? A czy my jako kraj powinniśmy?
A w zasadzie imigranta czy uciekiniera? Czy w ogóle jest różnica?
Różnica jest. Dość zasadnicza. A odpowiedzi są dalece nieoczywiste. Ja poznałem tych ludzi, którzy przybywają do Usnarza, czy lądują na plażach Sycylii - osobiście, zanim zostali imigrantami. Co ich gna do Europy? O tym Wam opowiem. No i podyskutujemy o tym co z tymi ludźmi robić. Czy bycie krajem monokulturowym i monoreligijnym jest dziś możliwe? Jeśli tak to jakim kosztem? A jeśli nie to co robić żeby nie stracić tożsamości?

Jeśli chcecie sobie wyobrazić co będzie dalej zapraszam na warsztaty 22 września o godz. 16:00-18:00.

Zapisy:
Telefonicznie w sekretariacie szkoły lub mailowo: warsztaty@scandynavia.pl
Ilość miejsc ograniczona!


Zachęcam również do inspiracji w postaci materiałów do poczytania i obejrzenia przed warsztatami, które z pewnością wprowadzą wszystkich chętnych w zagadnienie i pobudzą do dyskusji.

Pliki do pobrania:

Materiały wprowadzające na warsztaty 22.09.2021 - >>pobierz<<

Marcin Mińkowski
podróżnik i edukator
https://www.minkowski.edu.pl/

Edukacja prawna dla młodzieży

„Prawo w życiu młodego człowieka" to cykl zajęć warsztatowo- ćwiczeniowych adresowanych dla uczniów naszego Liceum, w czasie których młodzież, pod kierunkiem czynnego zawodowo radcy prawnego – Pana Daniela Baucza, dowie się,min. jakie są prawa i obowiązki obywatela na gruncie podstawowych dziedzin prawa w różnych sytuacjach życiowych, z którymi młody człowiek będzie mógł się spotkać w życiu codziennym. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pierwszych zajęciach tego cyklu, które odbędą się w naszej szkole w czwartek, 16.09.2021 o godz. 17:00. Ilość miejsc ograniczona! Zapisy telefoniczne w sekretariacie szkoły, pod nr tel. 61 646-84-38

Arteterapia

Od czwartku 09.09.2021 wznawiamy zajęcia z arteterapii dla naszych licealistów. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 16:00, poprowadzi je jak zwykle Pan Sławomir Wrembel. Na najbliższych zajęciach zgłębimy technikę malowania akwarelami. Zapewniamy materiały plastyczne. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych licealistów, zajęcia odbędą się w hallu budynku szkolnego. Do zobaczenia!

Warsztaty kompetencji globalnych

W dniu 31 maja zapraszamy naszych licealistów do wzięcia udziału w kolejnych już warsztatach on-line, prowadzonych przez tutora, edukatora i podróżnika – Marcina Mińkowskiego.

Tym razem temat warsztatów skupi się wokół zagadnienia sztucznej inteligencji (AI), a konkretnie próby zawodowego przygotowania się do świata 2050. Warsztaty „Mój zawód w erze sztucznej inteligencji” rozpoczną się o godzinie 18:00 i potrwają ok. 90 minut.

Zachęcamy do udziału – ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji na platformie Teams.

KOMUNIKAT

W trosce o bezpieczeństwo interesantów oraz pracowników sekretariatu szkoły, począwszy od dnia 27.11.2020 do odwołania, przyjęcia interesantów w sekretariacie odbywać się będą w ważnych sprawach po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i godziny wizyty drogą telefoniczną lub mailową. Zmianie ulegają też dotychczasowe godziny pracy sekretariatu. Aktualne godziny pracy:

wtorek i czwartek od godz. 11:00 – 14:00
środa od godz. 09:00 – 11:00