Placówki edukacyjne „Otwarte Drzwi” będą miały swój blog! Ruszamy w maju, co oznacza, że pierwsze artykuły już niebawem trafią w Wasze ręce. Mamy nadzieję, że zdobędą rzeszę stałych czytelników i staną się źródłem wiedzy, nadziei i wsparcia. Treści będą dostępne na łamach naszego serwisu internetowego.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Otwarte Drzwi – Premium” i Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące „Otwarte Drzwi” to niesamowite placówki edukacyjne z misją. Teraz postanowiliśmy rozszerzyć obszar ich oddziaływania poza mury szkolne i trafiać do osób, które nie tylko chcą bliżej poznać fenomen naszych szkół, ale także poszukują wiedzy praktyków, wsparcia i nadziei dla rozwoju dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Stąd też aspekty związane z funkcjonowaniem szkół będą stanowić zaledwie wycinek poruszanych tematów na blogu. Lwią część uwagi przeznaczymy naszym uczniom, charakterystyce ich niepełnosprawności bądź innego postrzegania świata oraz szansom, jakie przed nimi stoją w kontekście rozwoju w systemie edukacji szkół „Otwarte Drzwi”.

Ponadto postawiliśmy sobie za zadanie odmitologizować i odczarować autyzm. W związku z tym na łamach bloga ukaże się szereg artykułów dotykających problematykę autyzmu i miejsca autystów w społeczeństwie. W ramach publikowanych treści pojawią się także tematyczne teksty autorstwa naszych specjalistów z Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Otwarte Drzwi”. Mamy nadzieję, że tkana wieloletnimi doświadczeniami i obserwacjami blogowa opowieść przyniesie naszym czytelnikom wiele cennych spostrzeżeń, a społecznie dołoży ważny głos w procesie oswajania zjawiska autyzmu i niepełnosprawności dzieci i młodzieży.

Do przeczytania niebawem!

 

Skip to content