W związku z obchodami rocznicowymi, związanymi z Gotthilfem Bergerem, serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę, 25 maja, na dwa ciekawe wydarzenia, tj.

Sketchwalk „Śladami Bergera”, organizowany przez grupę Urban Sketchers Poland, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej o działalności Gotthilfa Bergera w Poznaniu, ale przede wszystkim będzie okazja do rysowania miejsc z nim związanych. Spotykamy się w sobotę 25 maja o 11:00 na placu Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie znajduje się gmach dawnego Domu Starców, ufundowany przez Fundację Gotthilfa Bergera. Następnie komunikacją miejską przemieścimy się na plac Kolegiacki, gdzie zaczniemy szkicować kamienicę należącą do Bergera, w której aktualnie mieści się Hotel Kolegiacki. Ostatnim przystankiem będzie budynek szkolny przy ul. Strzeleckiej 11, dawny gmach Miejskiej Szkoły Realnej, gdzie przy okazji szkicowania będzie można zwiedzić otwartą 21 maja wystawę „SZKOŁA REALNA, SZKOŁA OTWARTA. Gotthilf Berger i jego dziedzictwo w przestrzeni Poznania”. Zabierzcie szkicowniki i narzędzia do szkicowania! Udział w spotkaniu jest jak zawsze darmowy. Po więcej info => Kliknij tutaj

Drugim wydarzeniem zaplanowanym na ten dzień jest spacer po Poznaniu pt. „Społecznik i mecenas”, organizowany przez Poznańskie Centrum Dziedzictwa, poświęcony Gotthilfowi Bergerowi i dziedzictwu poznańskich ewangelików, którzy zapisali się w historycznej przestrzeni miasta Poznania. Spacer poprowadzi Maksym Kempiński. Start: 25.05. godz. 12.00, przed kościołem Wszystkich Świętych na Grobli – wstęp wolny. Po spacerze będzie można również zwiedzić wystawę dedykowaną Gotthilfowi Bergerowi przy ul. Strzeleckiej 11.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie chętne osoby!

Skip to content