Począwszy od 2017 r. nasze Stowarzyszenie jest organizatorem charytatywnych aukcji sztuki współczesnej. Wydarzenia te mają ścisły związek z jednym z podstawowych celów naszego Stowarzyszenia, jakim jest kształcenie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, którego istotnym aspektem jest m.in. rozwój uczniów naszych szkół w duchu artystycznym, poprzez zajęcia arteterapii oraz cykliczne warsztaty artystyczne „Twórcze Działania”. Efektem tych działań są liczne dzieła, m.in. obrazy tworzone z wykorzystaniem rozmaitych technik plastycznych, które następnie przeznaczamy na aukcje. Dochód z aukcji każdorazowo wspiera najważniejsze w danym roku potrzeby podopiecznych stowarzyszenia.

Najbliższa, IV Charytatywna Aukcja Sztuki Współczesnej odbędzie się w sobotę 3 grudnia 2022r. w godz.17:00-22:00, czyli w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych, w budynku Wydziału Architektury oraz Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej przy ul. Jacka Rychlewskiego 2 w Poznaniu. Dochód z aukcji w całości przeznaczymy na stworzenie rehabilitacyjnego placu zabaw dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Otwarte Drzwi-Premium”.

Nasze charytatywne aukcje sztuki są każdorazowo chętnie wspierane przez artystów i fotografików z kraju i zagranicy, którzy poprzez przekazanie swoich dzieł pragną wyrazić poparcie dla szlachetnego celu wydarzenia. W bieżącym roku wśród tego grona znajdą się m.in.: Anna Maria Biniecka, Monika Radzewicz, Karolina Urbańska, Jolanta Placzyńska, Anna Shevchenko, Michał Król, Tomasz Chodnik, Maciej Moskwa, Piotr Łysakowski, Ireneusz Solarek oraz znany i utytułowany artysta-fotograf Maciej Mańkowski.

Tradycyjnie już na aukcji pojawią się prace Prezesa Zarządu naszego Stowarzyszenia – Sławomira Wrembla, który oprócz bycia wspaniałym edukatorem i pomysłodawcą naszych aukcji,  jest artystą plastykiem, autorem m.in. muralu „Mały Książę” przy ul. Ogrodowej 5 w Poznaniu.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli również dodatkową możliwość okazania swojego wsparcia poprzez nabycie ozdób, kartek świątecznych oraz drobnego rękodzieła autorstwa uczniów, ich rodziców i przyjaciół Stowarzyszenia, w kramiku aukcyjnym, który będzie otwarty w trakcie wydarzenia. W kramiku wsparcie – darowizny będzie można przekazywać wyłącznie gotówką.

Podczas tego szczególnego wieczoru nie zabraknie również akcentów muzycznych, m.in. wystąpi dla Państwa ze swoim recitalem Paulina Leśna, a cała impreza rozpocznie się również od niespodzianki muzycznej.

Tegoroczna aukcja będzie szczególna ponieważ Patronat Honorowy nad aukcją objął JM Rektor Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. inż. Teofil Jesionowski, Partnerami wydarzenia są: Akademia Lubrańskiego, Wydział Architektury oraz Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej.

Nasza aukcja to również wydarzenie medialne, głównie dzięki objęciu Patronatu medialnego przez codziennypoznan.pl oraz zaproszeniu lokalnych mediów.

Wstęp wolny, a bezpośrednio przy budynku, w którym odbywać się będzie aukcja, dostępny będzie bezpłatny parking niestrzeżony dla naszych gości.

Darowizny za wylicytowane obrazy będzie można przekazywać na miejscu gotówką lub przelewem w wyznaczonym terminie, określonym w Regulaminie Aukcji.

Zachęcamy również do śledzenia wydarzenia na naszym profilu FB: https://www.facebook.com/events/1756385368067950/?ref=newsfeed , gdzie będziemy na bieżąco uzupełniać informacje o nowych faktach związanych z aukcją oraz prezentować prace, które wezmą udział w aukcji.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I BĘDZIEMY WDZIĘCZNI ZA OKAZANE WSPARCIE.

Skip to content